Brieža treneris: Supersērijā nav pretinieka, kuru Mairis nevarētu uzvarēt

Pasaules boksa supersērijas turnīrā nav tāda pretinieka, kuru Mairis Briedis nevarētu pārspēt, pēc uzvaras pār Īrijā dzīvojošo Kubas cīkstoni Maiku Peresu sacīja Latvijas boksera treneris Sandis Kleins.

Briedis naktī uz svētdienu «Arēnā Rīga» Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināla cīņā pārspēja Maiku Peresu no Kubas, līdz ar to iekļūstot pusfinālā un aizstāvot Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu.

Latvijas bokseris bija labākais pēc 12 raundu cīņas, triumfējot pēc punktiem. Uzvaru viņam deva visi trīs tiesneši – 116:110, 115:111, 114:112.

«Mairis pirmajā raundā nevarēja atrast īstu distanci, otrajā raundā pārsita aci, kas izmainīja plānus. Pēc tam jau bija aizmirsušies sitieni, kas bija sagatavoti šai cīņai. Peress septītajā raundā sāka iet satvērienā, piebremzējot Mairi. Nebija variantu, nācās ar viņu cīnīties,» teica Kleins.

Cīņas sākumā Briedim pretinieks zem acs uzsita pušumu, kas pamatīgi asiņoja. «Biju uztraucies pēc otrā raunda, jo nezinājām, cik dziļa ir brūce. Zinājām, ka Peress vairāk sitīs pa brūci, lai Mairim būtu grūtāk redzēt,» skaidroja treneris.

Pasaules boksa supersērijas pusfinālā, turpinot cīņu par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosaukto trofeju un citām čempionu jostām, Briedis spēkosies pret ukraini Oleksandru Usiku.

Treneris Kleins uzskata, ka ar Usiku būs jau pavisam cita līmeņa cīņa, kurai jāgatavojas taktiski citādāk, nekā duelim ar Peresu.

«Būs pavisam cits temps. Usiks labi strādā ar kājām, boksē ātri ar daudz sitieniem. Izvēlējāmies kreili, jo otrajā cīņā arī nāktu pretī kreilis. Sākumā domājām Dmitriju Kudrjašovu, taču sapratām, ka jāboksē ar kreili. Usiks noteikti būs nozīmīgākais un perspektīvākais bokseris, ar ko Mairis ir ticies,» teica treneris.

«Mairis jebkur var vinnēt, vienkārši pie katra pretinieka speciāli jāpiestrādā. Šajā turnīrā nav tādu bokseru, kuru Mairis nevar uzvarēt,» atzīmēja Kleins.

Tikmēr Pasaules boksa supersērijas izveidotājs Kalle Zauerlands bija gandarīts par Latvijas publiku, cīņu nosaucot par īstu trilleri.

«Cīņa bija ļoti fiziska ar daudz sitieniem no abiem bokseriem, Mairis ļoti labi kontrolēja tās gaitu. Viņš pēc 5-6 raundiem labāk strādāja ar kājām, taču arī Peress labi cīnījās. Esmu pateicīgs ārkārtīgi lieliskajiem skatītājiem, kuri šodien bija gandrīz 11 000,» teica Zauerlands.

Patlaban 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 23 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot. Iepriekšējo dueli viņš aizvadīja 1.aprīlī, kad Dortmundē pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Marko Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām, kļūstot par WBC čempionu.

Tikmēr Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions, bet profesionālajā ringā 31 gadu vecais bokseris izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis nu jau trīs zaudējumus. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Zīmīgi, ka savas profesionālās karjeras sākumposmā Peress cīnījies ar trim bokseriem no Latvijas, tos arī pieveicot.

Tikmēr otrā zarā IBF čempions Murats Gasijevs no Krievijas mērosies spēkiem ar poli Kšištofu Vlodarčiku, šī dueļa uzvarētājam pēc tam tiekoties ar WBA čempionu Junieru Dortikosu no Kubas, kurš pirms nedēļas pārspēja krievu Dmitriju Kudrjašovu.